DIETPHARM Макулин плус 30 капсули

DIETPHARM Макулин плус 30 капсули
654,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
010818C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Капсулите Макулин Плус се додаток во исхраната со лутеин, зеаксантин, цинк, бакар, витамини Ц и Е, како и омега-3 масни киселини ДХА и ЕПА од концентратот на рибино маслo.
Капсулите се наменети за возрасни за одржување на нормалната функција на видот, се препорачува за заштита на видот, при оштетување на видот, долгорочно оптеретување на очите и зголемена изложеност на УВ зраци, работа во вештачко или недоволно осветлување. 

Бакарот, витаминот Ц и витаминот Е придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи FloraGloR lutein суспензија 50 мг, (лутеин 10 мг), зеаксантин 2 мг, EPAX рибино масло 400 мг со омега 3 масни киселини (ДХА 172 мг, ЕПА 40 мг), витамин Ц 60 мг, витамин Е 10 мг α-ТЕ, цинк 10 мг, бакар 0,37 мг, цинк и ДХА (докозахексаенска киселина) придонесуваат за нормален вид. Постојан ефект се постигнува со дневно внесување на 250 мг ДХА.

Употреба: 1 капсула на ден, со оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се