DIETPHARM Остеопан плус 30 таблети

DIETPHARM Остеопан плус 30 таблети
529,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
018807C
favorite_border

Опис на производот

  • Калциумот е потребен за одржување на нормални коски и заби
  • Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција, односно искористување на калциум и фосфор и за нормално ниво на калциум во крвта
  • Цинк, витамин Д и витамин К придонесуваат за одржување на нормалните коски
  • Бакарот придонесува за одржување на нормално сврзно ткиво

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав: 1 таблета содржи: калциум 500 мг, лизин 10 мг, цинк 5 мг, бакар 1 мг, витамин К 30 мкг.

Употреба: 1 таблета на ден со оброк и многу течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се