DIETPHARM Рехидромикс портокал и лимон, 5 кесички

DIETPHARM Рехидромикс портокал и лимон, 5 кесички
290,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051899C
favorite_border

Опис на производот

Rehidromiks е додаток во исхраната, наменет за пациенти со дисбаланс на електролити и вода. Rehidromiks се употребува за рехидратација, со цел да се спречи дехидрација и да се одржи хидратацијата кај деца над 3 годишна возраст и возрасни.

Се користи при губиток на електролити и вода при дијареа и повраќање.

Со засладувач, со арома на лимон и портокал.

Пакување: 5 кесички х 5.46 г

Содржина

Употреба: растворете ја содржината на кесичката во 250 мл зовриена вода и изладена на собна температура. Чувајте го растворот во фрижидер 24 часа. Загрејте на собна температура пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се