DIETPHARM Силимарин + Артичока, 30 капсули

DIETPHARM Силимарин + Артичока, 30 капсули
431,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051583C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Додаток во исхраната со екстракти од плод на млечен трн и сув екстракт од лист на артичока, за заштита и здравје на црниот дроб и витамин Е, цинк и селен, антиоксиданси за заштита на клетките во телото од оксидативен стрес.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав

Активни супстанции Во 1 капсула  %ПДВ*
Сув стандардизиран екстракт од плод на млечен трн, од тоа силимарин

175 мг

 

140 мг

/
Сув екстракт од лист на артичока (Cynara scolymus) со најмалку 2% цинарин 100 мг /
Витамин Е (D-алфа-токоферол) 15 мг- α-ТЕ 125
Цинк (цинк оксид) 7.5 мг 75
Селен (натриум селенит) 25 мкг 45

*ПДВ - препорачан дневен внес за возрасни

Состојки: масло од соја, желатин, сув стандандизиран екстракт од плод на млечен трн, сув екстракт од лист на артичока. 

- Средство за задржување влага: глицерол, масло од соја - потполно хидрогенирано, D-алфа токоферол

- Емулгатор: лецитини од соја, цинк оксид, натриум селенит

- Средство за боење: титан диоксид, бакарни комплекси на хлорофилин, железо оксиди и хидроксиди

Употреба: земете 1 капсула на ден со доволно течност.

Предупредување: лица кои земаат лекови, треба да се посоветуваат со лекар пред земање на производот. Не се препорачува употреба за бремени жени, доилки и деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се