DIETPHARM Уропростал, 30 капсули

Dietpharm UroProstal 30 capsules
DIETPHARM Уропростал, 30 капсули
636,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
013639C
favorite_border

Опис на производот

UROPROSTAL е додаток на сихраната

  • Екстрактите од сабал палма и корен од коприва придонесуваат за нормална функција на простатата и мочните патишта
  • Цинкот придонесува за нормална плодност и репродукција

Пакување: 30 капсули

Производител: FIDIFARM d.o.o., Хрватска

Содржина

Состав: 

  Во препорачана дневна доза (1 капсула) %ПВ*
Екстракт од плодови на сабал палма (Serenoa repens) 150 мг /
Екстракт од корен на голема коприва (Urtica dioica) 150 мг /
Витамин Е (DL-алфа-токоферил ацетат) 14.1 мг α-ТЕ 118
Цинк (цинк оксид) 7.5 мг 75
Екстракт од плод на домат со 6% ликопен
(Solanum lycopersicum)
2 мг /
Селен (натриум селенит) 35 мкг 64

*ПВ-Препорачан внес за возрасни

Состојки: масло од соја, екстракт од корен на голема коприва, екстракт од плодови на сабал палма, желатин, средство за задржување на влажност: глицерол и сорбитол, кокосово масло, DL-алфа токоферил ацетат, емулгатор: сојa лецитини, цинк оксид, боја: железо оксиди и хидроксиди, екстракт од плод на домат, средство за полирање: пчелин восок, жолт, натриум селенит, боја: Brilliant Blue FCF.

Упатство за употреба: Се зема 1 капсула на ден помеѓу оброци. 

Предупредување: Не смеат да се надминат препорачаните дневни дози. Лицата кои земаат лекови треба да се посоветуваат со лекар или фармацевт пред користење на производот. Не се препорачува на бремени жени, доилки, деца и адолесценти помлади од 18 години. Не се препорачува земање подолго од 4 седмици во континуитет. По земање од 4 недели во континуитет треба да се направи пауза од 1 месец.

Напомени: Да се чува вон дофат на мали деца. Додатоците на исхрана не треба да се користат
како замена за разновидна и балансирана храна. Важно е да се придржувате на балансирана и
разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Начин на чување: Да се чува на суво и темно место, на температура до 25°С 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се