DISNEY Frozen Сет алуминиумско шише + кутија за храна

DISNEY Frozen Duo Set For Kids set za deca
DISNEY Frozen Сет алуминиумско шише + кутија за храна
529,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056517C
favorite_border

Опис на производот

Disney Spider-Man Сет алуминиумско шише + кутија за храна.

  • Не е наменето за деца под 3 години
  • Шишето не е погодно за други видови храна како газирани пијалоци, сок, млеко или топли пијалоци
  • Кутијата за храна не содржи фталати и бисфенол-а, нетоксична
  • Погодно за микробранова печка и машина за миење садови
  • Со вентил за пареа, погодно за загревање храна и лесно за употреба

Пакување: алуминиумско шише 500 мл + кутија за храна 800 мл.

Содржина

Употреба: Измијте внимателно со топла вода и сапун и исплакнете пред употреба. Пред да ја ставите кутијата со храна во микробранова печка, свртете го вентилот за ослободување на пареа и порамнете ја стрелката на вентилот со соодветната на капакот.

Не е наменето за употреба во микробранова печка, машина за миење садови или замрзнувач. Не е погодно за конвенционална печка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Disney FROZEN SET Shishe alumini 500 ml + kuti për ushqim 800 ml

  • Nuk është e dedikuar për fëmijë nën 3 vjeç
  • Shishja nuk është e përshtatshme për lloje tjera ushqimesh si pije të gazuara, lëngje, qumësht ose pije të nxehta
  • Kutia e ushqimit nuk përmban ftalate dhe bisphenol-a, jo toksike
  • E përshtatshme për në mikrovalë dhe pjatalarëse
  • Me valvul avulli, e përshtatshme për ngrohje të ushqimit dhe e lehtë për t'u përdorur

Lani me kujdes me ujë të ngrohtë me sapun dhe shpëlajeni para përdorimit. Para se ta vendosni kutinë e ushqimit në mikrovalë, rrotulloni valvulën e çlirimit të avullit dhe rreshtoni shigjetën e valvulës me shigjetën e duhur në kapak.

Nuk është e përshtatshme për furrë konvencionale. Nuk është e dedikuar për përdorim në mikrovalë, pjatalarëse ose frigorifer ngrirës.