DOCTOR'S М-чешел за вошки и гниди

DOCTOR'S М-чешел за вошки и гниди
875,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002848C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Чешел за отстранување на вошки и гниди

Косата треба да биде чиста и доколку е густа и долга, треба прво да биде исчешлана со обичен чешел. Чешлањето треба да се одвива полека и внимателно.

Врвовите на иглите треба да ја допираат кожата на главата, а правиот дел на иглите, по можност да се движи што поблиску до коренот на косата. Чешелот е најефикасен кога се движи спротивно од насоката на растење на косата.

Пакување: 1 чешел

Содржина

Одржување: ставете го чешелот под млаз вода, ставете му некој детергент и со обична игла поминете низ иглите од долу кон врвот на иглите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се