DOVE Advanced Care Coconut & Jasmine Flower Антиперспирант дезодоранс со мирис на кокос и цвет од јасмин, 150 мл

DOVE Advanced Care Coconut & Jasmine Flower Scent Antiperspirant 150 ml dezodorans antiperspirant so miris na kokos i cvet od jasmin
DOVE Advanced Care Coconut & Jasmine Flower Антиперспирант дезодоранс со мирис на кокос и цвет од јасмин, 150 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055263C
favorite_border

Опис на производот

DOVE Advanced Care Coconut & Jasmine Flower Scent Антиперспирант дезодоранс со мирис на кокос и цвет од јасмин, со напредна формула

  • 0% Алкохол
  • Тројна хидратантна технологија (Triple Moisturizing Technology) не само за заштита од потење, туку и за нега на чувствителната кожа на пазувите, дури и после бричење
  • Со навлажнувач од растително потекло
  • 72 часовна заштита
  • Веган формула
  • Не е тестирано на животни

Пакување: 150 мл.

Содржина

Употреба: Прснете под пазувите на оддалеченост од 20 цм. Не прскајте на иритирана кожа. Не прскајте на облека. 

Мерки на претпазливост: Боцата е под притисок; Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С. Лесно запаливо. Не ја фрлајте боцата во оган и не ја оштетувајте дури ни по празнењето. Не прскајте во пламен или било која друга топла материја. Чувајте ја подалеку од дофат на деца. Избегнувајте контакт со очите и не вдишувајте од нејзиниот состав. Користете ја само во проветрени простории.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се