DOVE Body Love Лосион за самопотемнување (medium to dark), 400 мл

dove body love care + visible glow selt-tan lotion medium to dark 400 ml losion mleko telo samopotemnuvanje
DOVE Body Love Лосион за самопотемнување (medium to dark), 400 мл
225,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054080C
favorite_border

Опис на производот

DOVE BODY LOVE care + visible glow

  • Млеко за тело за самопотемнување на кожата
  • За сите типови на кожа
  • Дерматолошки тестирано

Dove Care + Visible glow млекото за тело е збогатено со самопотемнувачи за подобрувањето на вашата природна боја на кожа за постепен и изедначен тен. Серумот за обновување на церамиди во оваа формула е единствена мешавина на состојки кои функционираат на начин што ја зајакнуваат кожната бариера и помагаат во задржување на влагата.

По употреба, кожата изгледа здраво и е хидрирана дури 48 часа.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Dihydroxyacetone, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Dimethicone, Glycol Stearate, PEG-100 Stearate, Caramel, Cetyl Alcohol, Citric Acid, Cyclotetrasiloxane, Dimethiconol, Disodium EDTA, Glyceryl Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Copolymer, Isohexadecane, Maltodextrin, Methylparaben, Parfum, Phenoxyethanol, Polysorbate 60 Propylparaben, Sodium Hydroxypropyl Starch Phosphate, Sorbitan AMP, Stearamide AMP, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 16255, CI 47005.

Употреба: со кружни движења нанесете од лосионот. Оставете го лосионот за тело целосно да се апсорбира пред да се облечете и не заборавајте да ги измиете рацете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се