DOVE Colour Care Шампон за нега на фарбана коса, 400 мл

Dove colour care shampoo for colour treated hair 400 ml sampon shampon oboena farbana kosa
DOVE Colour Care Шампон за нега на фарбана коса, 400 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054087C
favorite_border

Опис на производот

Dove шампонот за нега и заштита на косата, со иновативна технологија за зачувување на бојата, веднаш ја штити вашата коса и длабински ја потхранува, одржувајќи ја бојата дури и до 40 миења.

По употреба косата е заштитена, потхранета и убава.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, глицерин, кокамидопропил бетаин, бензофенон-4, карбомер, лимонска киселина, кокамид МЕА, диметиконол, динатриум ЕДТА, глуконолактон, гликол дистеарат, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, мика, парфем, ПЕГ-45М, феноксиетанол, ППГ-6, силика, натриум бензоат, натриум лаурил сулфат, натриум сулфат, стирен/акрилат кополимер, ТЕА-додецилбензенсулфонат, ТЕА-сулфат, трехалоза, бензил алкохол, бутилфенил метилпропионал, цитронелол, хексил цинамал, лимонен, линалол, CI 77891.

Употреба: Се нанесува на мокра коса, се масира по целата површина и потоа темелно се плакне. Во случај на контакт со очи, темелно исплакнете.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се