DOVE Essential Care Лосион за тело, 400 мл

dove body love essential care body lotion 400ml telo losion mleko
DOVE Essential Care Лосион за тело, 400 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040334C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • За потхранување на кожата
  • За сува кожа
  • Дерматолошки тестирано

Убавината започнува одвнатре. DOVE Essential млекото за тело не само што ја хидрира површината на кожата, туку обезбедува и длабоко потхранување за долготрајна мека и мазна кожа.

Уникатниот DeepCare комплекс вклучува природни хранливи материи и богати есенцијални масла за постепено подобрување на изгледот на кожата.

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Cocoate, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Caprylyl Glycol, Disodium Phosphate, Phenoxyethanol, Parfum, Paraffin, Cera Microcristallina, Stearic Acid, Helianthus Annuus Seed Oil, Triolein, Tocopherol, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.

Употреба: нанесете поголема количина од овој лосион за тело Dove на вашата кожа, масирајте со мали кружни движења додека не се апсорбира.

Подарете му малку љубов на вашето тело со овој лосион за тело и уживајте во помека, негувана и убаво мазна кожа од глава до пети.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се