DOVE Men Care Cool Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

DOVE Men Care Cool Fresh Antiperspirant Deodorant dezodorans
DOVE Men Care Cool Fresh Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
147,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053547C
favorite_border

Опис на производот

  • Антиперспирант дезодоранс
  • 48 часовна заштита
  • За мажи 

Пакување: 150 мл.

Содржина

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување.
Да се користи во добро проветрени простории.
Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата. 

Мерки на претпазливост:

Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето.
Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина.
Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.
Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган.
Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се