DOVE Men Extra Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

DOVE Men +Care Extra Fresh (9886) Deo Spray 150ml dezodorans antiperspirant sprej za mazi
DOVE Men Extra Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
147,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053544C
favorite_border

Опис на производот

DOVE Men +Care Extra Fresh Антиперспирант дезодоранс

  • За мажи
  • 48 часовна заштита

Пакување: 150 мл.

Содржина

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 20 цм. Се нанесува исклучиво под пазуви. Избегнувајте директно вдишување.
Да се користи во добро проветрени простории.
Да се користи исклучиво според упатствата. Не прскајте во очи, лице, ниту на иритирана или оштетена кожа. Престанете со употреба доколку се појави исип или иритација на кожата. 

Мерки на претпазливост: Не ја фрлајте и оштетувајте боцата ниту по празнењето.
Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина.
Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.
Не прскајте на отворен пламен или други извори на оган.
Лесно запаливо. Да се чува вон дофат на деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се