DOVE Шампон за обновување со кокос, 250 мл

DOVE Шампон за обновување со кокос, 250 мл
119,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051262C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

DOVE Restoring Ritual SHAMPOO - Шампон за обновување на косата

  • Со кокосово масло и куркума

Dove Restoring Ritual шампонот ја обновува и длабоко ја потхранува оштетената коса.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерин, диметиконол, парфем, натриум хлорид, натриум бензоат, гликол дистеарат, карбомер, лимонска киселина, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, ТЕА-додецилбензенсулфонат, ТЕА-сулфат, кокамид МЕА, мика, динатриум ЕДТА, ПЕГ-45М, феноксиетанол, глуконолактон, кокосово масло, масло од корен на куркума, натриум сулфат, трехалоза, силика, бензил алкохол, бензил салицинат, кумарин, линалол, CI 77891.

Употреба: нанесете на влажна коса, нежно масирајте и исплакнете. Избегнувајте контакт со очи. Доколку дојде во контакт со очи, исплакнете темелно со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се