DOVES FARM Freee Мешавина за чоколадни браунис, без глутен, 350 г

DOVES FARM Freee Мешавина за чоколадни браунис, без глутен, 350 г
234,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048750C
favorite_border

Опис на производот

  • Безглутенскa мешавина за чоколадни браунис
  • Без кикирики, јајца
  • Содржина за 12-16 браунис

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: шеќер, мешавина од брашна: (ориз, компир, тапиока, пченка, хелда), парчиња чоколадо 11% (шеќер, какао маса, какао путер), какао во прав 6%, средство за нараснување (моно-калциум фосфат и натриум бикарбонат), пченкарен скроб. Парчињата чоколадо содржат минимум 55% какао.

Информации за алергени: производот не содржи глутен, кикирики и јајца.

Употреба: Додадете само млеко и путер. Може да збогатите со додавање на јатки или суво овошје. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се