DOVES FARM Freee Органски житарки - чоколадни ѕвездички, без глутен, 300 г

DOVES FARM Freee Органски житарки - чоколадни ѕвездички, без глутен, 300 г
220,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048760C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Безглутенски органски житарки – чоколадни ѕвездички
  • Органски производ
  • Без млеко
  • Вкусен појадок со житарки составени од ориз и пченка - извор на влакна

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: пченкарно брашно*, оризово брашно*, шеќер од трска*, чоколадо*5% (какао*, шеќер од трска *, какао путер*, природен какао прашок*), какао*, сол, екстракт од оризови трици*.

*органско производство.

Информации за алергени: производот не содржи глутен и млеко.

Предлог употреба: додадете млеко. Може да додадете јатки или суво овошје.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се