DOVES FARM Freee Саморастечко бело брашно, без глутен, 1 кг

DOVES FARM Freee Саморастечко бело брашно, без глутен, 1 кг
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048747C
favorite_border

Опис на производот

Безглутенско саморастечко бело брашно.

Нето-тежина: 1 кг

Содржина

Состојки: мешавина од брашна (ориз, компир, тапиока, пченка, хелда), средства за нараснување (моно-калциум фосфат, натриум бикарбонат), згуснувач (ксантан гума).

Употреба: мешавина на природни безглутенски состојки со додадени средства за нараснување. Додадете само малку течност за да ги направите вообичаените рецепти.

Информации за алергени: производот не содржи глутен.

Да се чува во добро затворено пакување на ладно и суво место.

Пакување: хартиена кеса.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се