DOVES FARM Кафено брашно за леб, без глутен, 1 кг

DOVES FARM Кафено брашно за леб, без глутен, 1 кг
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048733C
favorite_border

Опис на производот

Безглутенско кафено брашно за леб

Нето-тежина: 1 кг

Содржина

Состојки: мешавина од брашна (ориз, тапиока, компир, хелда, рогач), влакна од шеќерна репка, згуснувач (ксантан гума). Состојките во состав на производот имаат потекло од различни земји.

Употреба: Замена за пченично брашно. 

Информации за алергени: производот не содржи глутен.

Да се чува во добро затворено пакување на ладно и суво место.

Пакување: хартиена кеса.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се