DOVES FARM Мешавина за бел леб, без глутен, 500 г

DOVES FARM Мешавина за бел леб, без глутен, 500 г
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
048748C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Безглутенска мешавина за бел леб
  • Без млеко, кикирики, јајца
  • Содржина за 1 леб или 8 земички

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: компиров скроб, тапиока скроб, брашно од наут, оризово брашно, пченкарно брашно, шеќер, квасец, сол, псилиум прашок, згуснувач (ксантан гума), оцет во прав (алкохолен оцет, малтодекстрин).

Информации за алергени: производот не содржи глутен, млеко, кикирики, јајца и соја.

Употреба: Едноставно додадете само масло и вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се