DOVES FARM Мешавина за пица, без глутен, 350 г

DOVES FARM Мешавина за пица, без глутен, 350 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048743C
favorite_border

Опис на производот

  •  Безглутенскa мешавина за пица
  •  Без млеко, кикирики, јајца, соја
  •  Содржина за 2 тенки крцкави пици или 1 поголема пица
  •  Богато со влакна

Нето-тежина: 350 г

Содржина

Состојки: брашно од кафен ориз, компиров скроб, брашно од наут, тапиока скроб, пченкарно брашно, оризов слад, квасец, сол, згуснувач (ксантан гума), антиоксиданс (аскорбинска киселина). 

Употреба: Едноставно додадете само масло и вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се