DOVES FARM Органски лазањи од пченка и ориз, без глутен, 250 г

DOVES FARM Органски лазањи од пченка и ориз, без глутен, 250 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050028C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен
  • Без јајца 

Нето-тежина: 250 г

Предлог рецепт: Лазањите може да ги подготвите на класичниот начин со сос од мелено месо, или пак со сос од спанаќ, сирење и печурки. Користете поголема количина сос, за да може поубаво да се апсорбира кога лазањите ќе се печат. 

Содржина

Состојки: брашно од пченка* 55%, брашно од ориз* 45%.

*органско производство 

Употреба: Загрејте ја рерната на 180ºС и намрсете го садот во кој што ќе ги печите лазањите.
Лазањите нема потреба претходно да се обарат.
Во садот наизменично наредете ги лазањите и сосот по желба. Одозгора завршете со сос или рендан кашкавал. Печете 40-60 минути. Откако ќе се испечат, оставете ги да се оладат 5 минути, па потоа сервирајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се