DOVES FARM Органски тестенини од кафен ориз, без глутен, 500 г

DOVES FARM Органски тестенини од кафен ориз, без глутен, 500 г
240,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048755C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Безглутенски органски тестенини од кафен ориз
  • Органски производ
  • Погодно за вегани
  • Без глутен
  • Без јајца

Пакување: 500 г

Содржина

Состојки: брашно од кафен ориз*.

*органско производство.

Состојките во состав на производот имаат потекло од различни земји.

Информации за алергени: производот не содржи глутен и јајца.

Употреба: Ставете 1 литар вода и 1 лажичка сол да врие. Кога водата ќе зоврие, додадете 100 грама тестенини. Варете 5 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се