DR. BACHEFF Пигмент плус масло, 120 мл

DR. BACHEFF Пигмент плус масло, 120 мл
298,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020054C
favorite_border

Опис на производот

Во својот состав има чист пчелин восок кој содржи провитамини А, Д, Е и природни екстракти кои стимулираат базна и индуцирана пигментација на кожата. 

  • Правилно создадената и добро изразена пигментација е најдобрата заштита од прекумерно изложување на зрачење
  • Стекнатата пигментација е долготрајна
  • Не дозволува сончево оштетување и лупење на кожата

Пакување: 120 мл

Содржина

Употреба: за добивање природен пигмент маслото се нанесува обилно на кожата во тек на сончањето.
При опекотини од прв степен: добро изматете еден дел од Пигмент плус со два дела вода, и добиениот крем нанесете го на оштетената кожа.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се