DR. BACHEFF Прополис форте 25%, 10 мл

DR. BACHEFF Прополис форте 25%, 10 мл
129,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
001600C
favorite_border

Опис на производот

Прополисот е пчелин производ познат и употребуван во народната медицина повеќе од 5.000 години. Претставува сложен биокомплекс на активни супстанци (флавони, флавоноиди, естри, ароматични киселини, полифеноли и др.). Микроорганизмите не покажуваат отпорност кон прополисот.

Нето-тежина: 10 мл

Содржина

Состав: прополис екстракт 25% во разреден алкохол.

Употреба: се пијат или се капнуваат на шеќер, врел чај или млеко до 30 капки на ден, распределени во 3 дози пред јадење.

Инхалации се прават на следниот начин: 15-20 капки на 200 мл врел чај покривајќи ја главата со крпа и силно вдишување. Истите се препорачуваат два пати на ден, особено пред спиење.

Предупредување: Препаратот е додаток на исхрана. Не се препорачува на лица осетливи на некоја од состојките. Додатоците во исхрана не се користат како замена за разновидна исхрана. На ткаенини остава трагови кои тешко се отстрануваат. Не содржи вештачки бои и конзерванси. Да не се надминуваат препорачаните дози.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се