DR. BACHEFF Прополис медико 20%, 15 мл

DR. BACHEFF Прополис медико 20%, 15 мл
123,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
001601C
favorite_border

Опис на производот

Прополисот е пчелин производ познат и употребуван во народната медицина повеќе од 5.000 години. Претставува сложен биокомплекс на активни супстанци (флавони, флавоноиди, естри, ароматични киселини, полифеноли и др.). Микроорганизмите не покажуваат отпорност кон прополисот.

Нето-тежина: 15 мл

Содржина

Дозирање и начин на употреба:

Се пијат директно  или се капнуваат на шеќер, врел чај или млеко до 30 капки на ден, поделени во 3-4 дози пред јадење. Поволно делува за нормална функција на дишните органи за што се вршат инхалации на следниот начин: 15-20 капки на 200 мл врел чај покривајќи ја главата со крпа и силно вдишување. Истите се препорачуваат два пати на ден, особено пред спиење.

Предупредување: препаратот е додаток на исхрана. Не се препорачува на лица осетливи на некоја од состојките. Додатоците во исхрана не се користат како замена за разновидна исхрана. На ткаенини остава трагови кои тешко се отстрануваат. Не содржи вештачки бои и конзерванси.

Да не се надминуваат препорачаните дози..

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се