DR. HAUSCHKA Балсам за околу очи, 10 мл

DR. HAUSCHKA Балсам за околу очи, 10 мл
1.519,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020483C
favorite_border

Опис на производот

  • Смирува, храни и заштитува
  • За сите состојби на кожа

Овој богат балсам ја негува и штити нежната кожа во подрачјето околу очите и е составен дел од утринската нега. Посебно се препорачува за нега на кожа подложна на сушење, прерано стареење и брчки.

Композиција со пчелин восок, детелина камењарка, морков, неем, какао путер, свила и масло од семки од кајсија, кои ја зајакнуваат кожата во пределот околу очите, ги намалува брчките и ја штитат кожата од надворешни влијанија.

Пакување: 10 мл

Содржина

Состав: рицинусово масло, масло од кикирики, пчелин восок, екстракт од морков, екстракт од детелина камењарка, масло од семенки на кајсија, екстракт од цвет од невен, какао маслац, екстракт од кантарион, прав од свила, масло од јојоба, екстракт од листови на неем, природен мирис (етерични масла), citronelol*, geraniol*, limonen*, linalool*, citral*, eugenol*, farnesol*, лецитин.

*Компоненти на природни етерични масла.

Употреба: наутро, после чистење и тонизирање, мала количина од балсамот се распределува помеѓу прстите и нежно се втапкува на подрачјето околу очите почнувајќи од внатрешниот агол на секое око.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се