DR. HAUSCHKA Дневен хидратантен крем за подрачјето околу очите, 12.5 мл

DR. HAUSCHKA Дневен хидратантен крем за подрачјето околу очите, 12.5 мл
1.525,00 ден.
1.144,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020484C
favorite_border

Опис на производот

  • Видливо ги намалува фините линии и брчките
  • За сите состојби на кожа

Благодарение на своето хидратантно и ревитализирачко дејство, овој производ идеално ја дополнува дневната нега на кожата.

Ананасот, водата од рози, белиот слез и невенот делуваат освежително, ја хидрираат и смируваат кожата.

Драгоцените растителни масла од авокадо, макадамија и волчји трн даваат исклучителна нега во зоната околу очите, дренираат, го зајакнуваат тонусот и ја прават кожата мека и мазна.

Пакување: 12.5 мл

Содржина

Состав: вода, масло од авокадо, дестилат од рози, глицерин, природен алкохол, екстракт од ананас, екстракт од бел слез, пчелин восок, екстракт од цвет од невен, масло од кикирики, хекторит, масло од сладок бадем, екстракт од латиците на роза дамасцена, масло од семенки на кајсија, лисолецитин, масло од јојоба, масло од макадамија (австралиски орев), манго маслац, ши путер, мандинго, масло од волчји трн, екстракт од ирска маховина, глицерин стеарат, стеаринска киселина, ксантан гума, натриумстеароил лактат, природни мириси (етерични масла), geraniol*.

*Состојки на природни етерични масла.

Употреба: наутро, после чистење и тонизирање, мала количина од балсамот се распределува помеѓу прстите и нежно се втапкува на подрачјето околу очите почнувајќи од внатрешниот агол на секое око.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се