DR. HAUSCHKA Дневен крем од дуњи, 30 мл

DR. HAUSCHKA Дневен крем од дуњи, 30 мл
1.153,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020487C
favorite_border

Опис на производот

  • Кремот од дуњи освежува, збогатува и ја штити нормалната, балансирана кожа.
  • За нормална кожа.

Екстрактот од семки од дуња ја задржува влажноста, додека восокот од дуњи формира лесен, заштитен слој кој превенира сувост и одржува хидратантен баланс, истовремено ненарушувајќи го природното дишење на кожата. Композиција од дуњи, јојоба, кајсија и авокадо ја зајакнува кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, масло од семенки на кајсија, екстракт од детелина камењарка, екстракт од семенките на дуња, алкохол, екстракт од морков, глицерин, мандинго, бадемово масло, маслиново масло, cetearil алкохол, масло од авокадо, екстракт од бел слез, масло од јојоба, пчелин восок, лецитин, бентонит, екстракт од хамамелис, природен мирис (етерични масла), citral*, citronelol*, geraniol*, limonen*, linalool*, farnezol*, benzil benzoat*, екстракт на маховина, ксантан.

*Компоненти на природни етерични масла.

Употреба: нанесете на лицето, вратот и деколтето секое утро после чистење и тонизирање.

Кремот од дуњи е одлична подлога за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се