DR. HAUSCHKA Дневно прочистувачко масло, 18 мл

DR. HAUSCHKA Дневно прочистувачко масло, 18 мл
1.199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020498C
favorite_border

Опис на производот

  • Ја балансира масната и нечиста кожа
  • За масна кожа склона кон неправилности

Прочистувачкото масло и праќа сигнали на кожата да го намали лачењето на себум. Кожата е водена во балансирана состојба и со секојдневна употреба се враќа нејзината природна убавина.

Високо квалитетните масла и екстракти ја смируваат и штитат кожата, се намалува прекумерното лачење на себум, се намалуваат воспалителните процеси, се отстрануваат дамките и проширените пори.

Пакување: 18 мл

Содржина

Состав: екстракт од детелина камењарка, масло од семенки на кајсија, масло од сладок бадем, масло од кикирики, екстракт од морков, екстракт од кантарион, масло од сончоглед, екстракт од цветови од невен, масло од пченични никулци, екстракт од листовите од неем, масло од јојоба, екстракт од пченични никулци, природен мирис (етерични масла), citral*, limonen*, linalool*, citronelol*, geraniol*, farnezol*, benzil bezoat*, benzyl salicilat*, еугенол*, какао маслац. 
*Состојки на природни етерични масла

Употреба: кај масна кожа без воспалителни процеси нанесете мала количина од маслото (1-3 капки) на суво лице и врат, непосредно по чистење и тонизирање. За сите други состојби на масна кожа маслото се нанесува на влажна кожа, на која претходно е нанесен прочистувачки тоник за лице. Маслото не се нанесува во подрачјето околу очите. За чувствителна комбинирана кожа употребете 1-3 капки прочистувачко масло помешано со маска за ревитализација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се