DR. HAUSCHKA Light Дневна крема од рози, 30 мл

DR. HAUSCHKA Light Дневна крема од рози, 30 мл
1.288,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020499C
favorite_border

Опис на производот

  • Хидрира и смирува
  • За нормална, сува и чувствителна кожа

Идеален производ за дневна нега на нормална, сува и чувствителна кожа.

Комбинацијата на роза, бел слез и детелина камењарка ја зајакнуваат кожата и ја поттикнуваат нејзината животна сила. Драгоцена водичка од роза, розин восок и екстракт од роза ја хармонизира и ревитализира кожата. Авокадо, корен од слез, сусамово масло и бадемово масло и помагаат на кожата да ја задржи својата влажност.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, масло од сусам, природен алкохол, екстракт од корен од бел слез, дестилат од рози, екстракт од цвет од роза дамасцена, екстракт од детелина камењарка, масло од семенки на кајсија, бадемово масло, цетеарил алкохол, бентонит, пчелин восок, масло од сончоглед, масло од авокадо, лисолецитин, екстракт од дива роза, екстракт од пченични никулци, ши путер, природен мирис (етерични масла), цитронелол*, гераниол*, линалол*, лимонен*, цитрал*, фарнесол*, еугенол*, ксантан гума, восок од цвет од роза дамасцена.

*Состојки на природни етерични масла.

Употреба: нанесете од кремот наутро, на лице, врат и деколте, непосредно после чистење и тонозирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се