DR. HAUSCHKA Маска за лице за ревитализација, 30 мл

DR. HAUSCHKA Маска за лице за ревитализација, 30 мл
1.730,00 ден.
1.298,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020496C
favorite_border

Опис на производот

  • Смирува, освежува и ја подобрува состојбата на кожата

Маската за ревитализација ја чува влажноста и ја поттикнува сувата кожа на сопствена регенерација, ја смирува чувствителната кожа, ја омекнува грубата кожа и помага во намалување на проширените пори и дамки. Исклучително помага и за иритирана кожа од сонце.

Дуњата, детелина камењарка и камилицата ја поттикнуваат активноста на кожата и помагаат да се зачува хидратацијата. Квалитетните растителни масла од јојоба, семки од кајсија и пченични никулци ја чистат кожата и ја подобруваат нејзината состојба, па таа станува освежена и воедначена.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, екстракт од семенки на дуња, природен алкохол, глицерин, екстракт од детелина камењарка, масло од семенки на кајсија, масло од јојоба, екстракт од бореч, cetearil алкохол, масло од кикирики, екстракт од камилица, бентонит, екстракт и масло од пченични никулци, екстракт од морков, прополис, природен мирис (етерични масла), limonene*, geraniol*, linalool*, citronelol*, citral*, еугенол*, farnezol*, лисолецитин, ксантан гума, комплекс на хлорофил со бакар (ci75810).

*Состојки на природни етерични масла.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се