DR. HAUSCHKA N Ампули за лице за ноќно тонизирање, 50 ампули

DR. HAUSCHKA N Ампули за лице за ноќно тонизирање, 50 ампули
3.617,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020485C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Напредна ноќна нега за сите типови кожа
  • За сите состојби на кожа

Dr. Hauschka безмасната ноќна (oil-free) нега и овозможува на кожата слободно да дише додека ги води нејзините природни процеси на регенерација.

Средството за ноќно тонизирање ги балансира сите состојби на кожата: сувата кожа е охрабрена да ја задржи маснотијата и хидратацијата, додека во случај на прерано создавање на брчки кожата постигнува поголема еластичност.

Масната кожа е смирена, грубата кожа е измазнета. Оваа специјална водена формула ја содржи чистата сила на природата и ги јакне природните процеси на кожата, го почитува и следи нејзиниот внатрешен ритам, а резултат е убава, здрава, силна и сјајна кожа.

Пакување: 50 ампули по 1 мл

Содржина

Состав: вода, етерично масло од рози, екстракт од бел слез*, екстракт од алое*, екстракт каланхое kalanhoe*, екстракт од детелина камењарка*, екстракт од сончоглед*, екстракт од крин*, екстракт од латици на роза, екстракт од хамамелис, мица-минерален пигмент*, матичен млеч*, сребро (малахит), натриум хлорид.

*Компоненти на природни етерични масла.

Употреба: циклусот на обнова на клетките на кожата е 28 дена. Пресликувајќи го истиот регенеративен ритам. Средството за ноќно тонизирање се користи во тек на 28 дена наместо секојдневната ноќна нега.

Се препорачува по еден третман годишно за секоја декада од вашиот живот (пр. 3 пати годишно ако имате 30 години).

Содржината од една ампула нанесете ја навечер со лесно втапкување на цело лице, врат и деколте, непосредно после чистење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се