DR. HAUSCHKA Прочистувачки тоник за лице, 100 мл

DR. HAUSCHKA Прочистувачки тоник за лице, 100 мл
1.356,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020502C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменет е за комбинирана, масна и кожа склона кон неправилности.

Содржи екстракт од детелина камењарка, невен, кора од див костен, ехинацеа, хамамелис, жолта роза и паричка (латинка). Оваа благотворна нега ја смирува кожата, го регулира лачењето на себум и го подобрува нејзиниот изглед.

Со редовна употреба на тоникот големината на порите се намалува и стануваат помалку видливи.

Пакување: 100 мл

Содржина

Состав: вода, алкохол, екстракт од детелина камењарка, екстракт од невен, екстракт од жолти рози, екстракт од кората на див костен, екстракт од рудбекија, екстракт од хамамелис, екстракт од паричка, природен мирис (етерични масла), citronelol*, geraniol*, linalool*, млечна киселина. 
*Состојки на природни етерични масла.

Употреба: попрскајте на лицето, вратот и деколтето, наутро и навечер после чистење.

Прочистувачкиот тоник за лице ја тонизира и ја смирува надразнетата кожа после бричење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се