DR. HAUSCHKA Пудра 01 макадамија, 30 мл

DR. HAUSCHKA Пудра 01 макадамија, 30 мл
1.288,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020510C
favorite_border

Опис на производот

Dr. Hauschka пудрата го воедначува и балансира тенот без да ја сокрие вашата индивидуална убавина.

Хранлива и природно блескава за сите состојби на кожа: лесна до умерена покриеност која создава беспрекорен тен.

Формулација која комбинира минерални пигменти со хранливи ботанички состојки како калинка, масло од макадамија и кокосово масло за да ја заштитат и хидрираат кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: вода, природен алкохол, екстракт од детелина камењарка, екстракт од морков, масло од макадамија, масло од авокадо, масло од јојоба, глицерин, екстракт од листови на бел слез, цетеарил алкохол, екстракт од хамамелис, масло од семенки на кајсија, ши путер, восок од цветови на роза дамасцена, пчелин восок, природен мирис (парфем), лимонен*, линалоол*, цитронелол*, гераниол*, коумарин*, цитрал*, бензил брензоат*, еугенол*, фарнесол*, бентонит, ксантан гума, натриум цетеарил сулфат, силика, железни оксиди (ci77491, ci77492, ci 77499), титаниум диоксид (ci77891), ултрамарин (ci 77007).

*Состојки од природни етерични масла.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се