DR. HAUSCHKA Регенеративен дневен крем, 40 мл

DR. HAUSCHKA Регенеративен дневен крем, 40 мл
2.782,00 ден.
2.086,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020495C
favorite_border

Опис на производот

  • Го зајакнува тонусот и видливо ги намалува брчките
  • За зрела кожа

Регенеративниот дневен крем ја поттикнува природната регенерација на кожата и нејзината еластичност, ја балансира влажноста на кожата и дава чувство на мекост.

Мирисна богата кремаста композиција која содржи црвена детелина, разделниче (надавка), ацерола, латици од роза, масло од авокадо, масло од семки од малина и ши путер, кои и даваат заштита на кожата во текот на целиот ден и ги задоволуваат сите потреби на кожата за регенерација.

Пакување: 40 мл

Содржина

Состав: вода, масло до јојоба, масло од авокадо, масло од сладок бадем, глицерин, sucrose laurate, екстракт од цветови од роза дамасцена, масло од маслинка хекторит, пчелин восок, ши путер, глицерил стеарат цитрат, природен мирис* (етерични масла), екстракт од надавка, екстракт од бел слез, екстракт од црвена детелина, водичка од рози, мед, лисолецитин, лимонен*, цитронеллол*, линалоол*, гераниол*, фарнесол*, цитрал*, бензил салицилат*, масло од семенки на малина, екстракт од ацерола, екстракт од каланхое, carrageenan, ксантан гума, глицерил стеарат, натриум стеароил лактилат, стеаринска киселина.

*Компоненти на природни етерични масла.

Употреба: за оптимален резултат после утринското чистење на лице прво нанесете регенеративен серум, а потоа регенеративен дневен крем.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се