DR. HAUSCHKA Регенеративен крем за подрачјето околу очите, 15 мл

DR. HAUSCHKA Регенеративен крем за подрачјето околу очите, 15 мл
2.859,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020517C
favorite_border

Опис на производот

  • Видливо ги намалува фините линии и брчките
  • За зрела кожа

Регенеративниот крем за подрачјето околу очите ги поддржува природните процеси на кожата, ги ублажува брчките и превенира предвремено стареење.

Композиција од семки од дуња, листови на бреза, црвена детелина, ацерола, волчји трн, драгоцено масло од макадамија, ши путер и бореч, ја ревитализираат, штитат и зајакнуваат чувствителната кожа на подрачјето околу очите и ја регулираат нејзината влажност.

Со употреба на овој крем се негува зоната околу очите, видливо се намалуваат брчките а кожата станува нежна и витална.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: вода, екстракт од семки на дуња, глицерин, масло од јојоба, масло од макадамија, сусамово масло, масло од сончоглед, екстракт од бреза, екстракт од латинка, природен алкохол, водичка од рози, хецторит, екстракт од надавка, лисолецитин, глицерил стеарат цитрат, пчелин восок, ши путер, масло од бореч, глицерил каприлат, какао маслац, природен мирис (етерични масла)*, лимонен*,цитронеллол*, линалоол*, гераниол*, фарнесол*, бензил бензоат *, еугенол*, цитрал*, бензил салицилат*, цетил алкохол, екстракт од црвена детелина, hippophae rhamnoiheas, ксантан гума, екстракт од пченични никулци, оризанол, сукросе стеарат, сукросе дистеарат, екстракт од ацерола.

*Компоненти на природни етерични масла.

Употреба: мала количина од кремот (големина на зрно грашок) се распределува помеѓу прстите и нежно се втапкува на подрачјето околу очите почнувајќи од внатрешниот агол на окото.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се