DR. HAUSCHKA Ревитализирачки дневен лосион, 50 мл

DR. HAUSCHKA Ревитализирачки дневен лосион, 50 мл
1.466,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050849C
favorite_border

Опис на производот

Хидратантна нега за блескав и одморен изглед.

Лесната свилена текстура има активен навлажнувачки ефект и ја штити кожата во текот на целиот ден. Формулацијата на врвни ботанички екстракти и масла го стимулира природниот процес на производство на масло и влага на кожата.

Екстрактите од скапоцени лековити растенија од кајсија, морков и кантарион ја активираат бледата и уморна кожа и и даваат еластичност и свеж тен.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: вода, екстракт од детелина камењарка, масло од семенки на кајсија, природен алкохол**, екстракт од хамамелис, масло од сладок бадем, маслиново масло, екстракт од морков, масло од кикирики, масло од сончоглед, екстракт од кантарион, глицерин, екстракт од цвет од невен, лецитин, екстракт од пченични никулци, масло од јојоба, природни мирис (етерични масла)*, лимонен*, линалол*, фарнесол*, бензил бензоат*, гераниол*, цитронелол*, цитрал*, еугенол*, бензил салицилат*, алгин, ксантан гума.
*Состојки на природни етерични масла.
**Алкохол добиен со ферментација на органски одгледани житарки.

Употреба: секое утро по чистење и тонирање, нанесете рамномерно на лицето, вратот и деколтето.

Лосионот лесно се нанесува, брзо се апсорбира и е идеална основа за шминка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се