DR. HAUSCHKA Смирувачко млеко за чистење, 145 мл

DR. HAUSCHKA Смирувачко млеко за чистење, 145 мл
1.288,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020497C
favorite_border

Опис на производот

Млекото за чистење ја отстранува нечистотијата и шминката, ја негува кожата и ја подготвува за понатамошна нега која вклучува тонизирање и заштита. Оваа нежна емулзија е основна нега за чувствителна кожа.

Композиција од детелина камењарка, масло од јојоба и масло од бадем, која го одржува природниот заштитен хидролипиден слој на кожата.

За сите типови на кожа.

Пакување: 145 мл

Содржина

Состав: вода, природен алкохол, екстракт од детелина камењарка, масло од јојоба, масло од сладок бадем, масло од семенки на кајсија, глицерин, ферментиран екстракт од зрна на пченица, цетеарил алкохол, бентонит, лецитин, ксантан гума, хидролизиран пченичен глутен, природен мирис (етерични масла), limonen*, linalool*, geraniol*, citronelol*.
 *состојки на природни етерични масла

Употреба: навлажнете го лицето со млака вода и нанесете од млекото (1-2 пумпи) со благи, кружни движења на лицето. Отстранете со влажено памукче за лице и исплакнете го лицето со млака вода.

За отстранување на шминка од очите употребете навлажнети памукчиња за лице со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се