DR. MITOV Гликобаланс, 60 капсули

Dr. Mitov Glikobalance glikobalans
DR. MITOV Гликобаланс, 60 капсули
679,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
055132C
favorite_border

Опис на производот

Гликобаланс е додаток на исхраната за регулирање на шеќерот.

  • Го балансира нивото на шеќерот во крвта
  • Помага во одржување на нормално ниво на шеќерот во крвта
  • Придонесува за нормален метаболизам на шеќерот и инсулинот

Пакување: 60 капсули

Произведено за Центар за Лајфстајл медицина Феникс ДООЕЛ Маврово 11, Струмица 

Земја на потекло: Шпанија

Содржина

Состав: сув екстракт лист од бела дудинка (Morus Alba), пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6), хром хлорид, микрокристална целулоза (Е460), Проѕирни тврди желатински капсули nºo, магнезиум стеарат (е470b).

Нутритивна вредност: 1 капсула гликобаланс содржи: 600 мг сув екстракт од лис од бела дудинка (Moris Alba), 1.4 мг витамин Б6 и 40 мкг xpoм.

Препорачана доза: 2 пати на ден по една капсула, 15 минути пред доручек и ручек со 200 мл вода.
Напомена: Да не се надминува препорачаната доза. Да не го користат лица алергични на бела дудинка. Производот да се чува на ладно и суво место вон дофат од деца. Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се