DR. SCHOLL PediMask Навлажнувачка маска за стапала со лаванда

DR. SCHOLL PediMask Навлажнувачка маска за стапала со лаванда
264,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048324C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Хидратантна маска за нозе
  • Интензивна исхрана
  • Со масло од лаванда
  • За сите типови на кожа

Dr Scholl Pedi Mask Nutriente Nourish Lavender е многу хидратантна маска за сува кожа на стапалата. Дава уникатно искуство на разгалување, оставајќи ги стапалата меки и свиленкасти.

Пакување: секое пакување содржи 1 пар специјални хидратантни чорапи.

Содржина

Состав: вода, глицерин, уреа, хидрогенизиран полиизобутен, диметикон, глицерил стеарат, стеарил алкохол, путер бутироспермум паркии, PEG-100 стеарат, каприлен/каприк триглицерид, бетаин, цетеарт-25, феноксиетилатилацерлатилангол, акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, алантоин, ниацинамид, пантенол, ксантанска гума, динатриум EDTA, пропилен гликол, линалол, BHT, токоферил ацетат, натриум хидроксид, токоферол, лемонелобактик, Алгин, натриум цитрат, ателоколаген, серин, метилпарабен, лимонска киселина.

Употреба: отстранете ја маската за стапала од нивната торбичка. Секоја маска внимателно отворете ја одозгора. Нанесете на суви и чисти стапала. Прицврстување на чорапот со специјалната налепница. Отстранете ја после 20 минути и масирајте го остатокот од производот за да се впие.

Производ за еднократна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се