DR. SCHOLL PediMask Навлажнувачка маска за стапала

DR. SCHOLL PediMask Навлажнувачка маска за стапала
264,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048322C
favorite_border

Опис на производот

Хранливи состојки како кокосово масло, шеа путер и пантенол ја хидрираат вашата кожа за трајно чувство на хидратација во еден третман.

Dr Scholl Pedi Mask Nutriente Nourish е многу хидратантна маска за сува кожа на стапалата. Дава уникатно искуство на разгалување, оставајќи ги стапалата меки и свиленкасти.

Пакување: секое пакување содржи 1 пар специјални хидратантни чорапи.

Содржина

Состав: вода, глицерин, уреа, хидрогенизиран полиизобутен, диметикон, глицерил стеарат, стеарил алкохол, путер бутироспермум паркии, PEG-100 стеарат, каприлен/каприк триглицерид, бетаин, цетеарт-25, феноксиетилатилацерлатилангол , акрилати/C10-30 алкил акрилат вкрстен полимер, алантоин, ниацинамид, пантенол, ксантанска гума, динатриум EDTA, пропилен гликол, линалол, BHT, токоферил ацетат, натриум хидроксид, токоферол, лемонелобактик, Алгин, натриум цитрат, ателоколаген, серин, метилпарабен, лимонска киселина.

Употреба: отстранете ја маската за стапала од нивната торбичка. Секоја маска внимателно отворете ја одозгора. Нанесете на суви и чисти стапала. Прицврстување на чорапот со специјалната налепница. Отстранете ја после 20 минути и масирајте го остатокот од производот за да се впие.

Производ за еднократна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се