DR. THEISS Хербал Септ Кидс имуно лижавчиња, 6 парчиња

Dr. Theiss Herbal Sept Kids Immun lollipops lizavcinja za deca za imunitet
DR. THEISS Хербал Септ Кидс имуно лижавчиња, 6 парчиња
219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054816C
favorite_border

Опис на производот

Имуно лижавчиња се додаток на исхрана со витамин Ц, екстракти од бозел и плодови на волчји трн

  • Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем
  • Екстрактите од бозел и плодови на волчји трн го поддржуваат имуниот систем

Пакување: 6 лижавчиња по 10 г

Производител: Dr. Theiss Naturwaren GmbH, Michelinstraße 10, 66424 Хамбург, Германија

Содржина

Состојки: шеќер; глукозен сируп; прашок од концентриран сок од цреша; екстракт од бозел; екстракт од плодови на волчји трн; натриум аскорбат (витамин Ц); екстракт од горчлив портокал; регулатор на киселост: лимонска киселина; природна арома; боја: антоцијанин; вода; малтодекстрин.

 

во 1 лижавче/ден во 3 лижавчиња/ден
Нутритивни вредности    
Витамин Ц 30 мг/66%* 90 мг/112% NRV**
Други состојки    
Екстракт од бозел 50 мг 150 мг
Екстракт од волчји трн 40 мг 120 мг
Екстракт од горчлив портокал 14 мг 42 мг

*Максимално дневно внесување за деца од 4-10 години (45 мг)
**NRV-Нутритивна референтна вредност за возрасни (80 мг)
 

Препорачана дневна доза:
Деца од 4-14 години 1 лижавче на ден. Млади и возрасни, 3 лижавчиња на ден. Децата треба да ги употребуваат лижавчињата само под надзор на возрасно лице!
• Препорачаната дневна доза не треба да се надминува
• Додатокот на исхрана не треба да се користи како замена за разновидна и избалансирана исхрана и здрав начин на живот
• Да се чува на температура од 5-25°С, подалеку од вид и дофат на мали деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се