DR. THEISS Хербал септ лижавчиња за грло со вкус на портокал, 6 парчиња

Dr. Theiss Herbal Sept Kids lollipop orange lizavcinja so vkus na portokal
DR. THEISS Хербал септ лижавчиња за грло со вкус на портокал, 6 парчиња
219,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047495C
favorite_border

Опис на производот

Др. Тајс Хербал Септ Кидс го олеснуваат воспалението на грлото кое се манифестира со симптоми на болка, чувство на горење, сувост во грлото и потешкотии при голтање. Заштитната филм-облога што ја дава производот го спречува штетното дејство на надворешните надразнителни фактори (суви простории, ладен, сув или загаден воздух).

Ја обложуваат слузницата на устата и грлото со заштитен слој и го олеснуваат воспалението на грлото.

Начин на дејство:

  • За овлажнување на слузокожата на грлото и ждрелото
  • За ублажување на болката во грлото
  • За смирување на иритацијата на грлото
  • Како заштита на слузницата на грлото и ждрелото

Пакување: 6 лижавчиња со вкус на портокал

Содржина

Секое лижавче содржи: екстракт од исландски лишај, екстракт од жалфија, екстракт од бел слез, аронија во прав, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина).
Останати супстанции: шеќер, гликозен сируп, регулатор на киселост: лимонска киселина, природна арома на портокал, вода, бои: Е 100, Е 120.      

Употреба:
Деца постари од 3 години: 1 лижавче не повеќе од три пати на ден. Препорачаната доза од три лижавчиња на ден не треба да се надминува.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се