DR. THEISS Мултивитамински пастили, 50 г

DR. THEISS Мултивитамински пастили, 50 г
135,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008697C
favorite_border

Опис на производот

Придонесуваат за нoрмална функција на имуниот систем.

 • Витамините Б2, Б6, Б12, Ц, ниацинот и пантотенската киселина придонесуваат за нoрмален енергетски метаболизам и намалување на заморот и исцрпеноста
 • Пантотенската киселина придонесува за нормална ментална способност
 • Фолатот придонесува за нормална психолшка функција, нормална функција на имуниот систем и намалување на заморот и исцрпеноста
 • Витаминот А и рибофлавинот (Б2) придонесуваат во одржување на нормален вид и кожа
 • Витаминот Д придонесува за нормално ниво на калциум во крвта и одржување на нормалната мускулна функција, заби и коски
 • Витаминот Ц ја зголемува апсорбцијата на железото, придонесува за нормална психолошка функција и за нормално функционирање на нервниот систем
 • Витамините Б6 и Б12 придонесуваат за нормално создавање на црвените крвни клетки,
 • Витаминот А придонесува за нормален метаболизам на железото
 • Фолната киселина во организмот се редуцира во биолошки активен фолат

Пакување: 50 г

Содржина

Начин на употреба:

 • Деца од 5-10 години: една пастила на ден, да се растопи во уста
 • Деца од 11-14 години: 3 пастили на ден да се растопат во уста
 • Деца постари од 14 години и возрасни: 6 пастили на ден да се растопат во уста

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се