DR. VITON К2 Комплекс, 30 капсули

DR. VITON К2 Комплекс, 30 капсули
459,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038064C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Dr. Viton К2 Komplex помага за зајакнување и зацврстување на коските и забите и природно делува на намалување на ризик факторите за остеопороза
  • Придонесува за намалување на ризикот од срцеви заболувања и до 50%, одржувајќи ги здрави срцето и крвните садови, а притоа превенирајќи од атерoсклероза
  • Содржи витамин К2, новооткриен супер витамин коj ги воодушевува научниците и лекарите ширум светот. К2 е витамин од огромна важност и суштинско значење за човековото здравје. Формулата дополнително содржи и лесно апсобирачки органски калциум (добиен од морска трева), витамин Д3, магнезиум и цинк

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав

Витамин К2 ( МК7) 75 мкг
Калциум карбонат 200 мкг
Витамин Д3 10 мкг
Цинк оксид 10 мкг
Магнезиум оксид 100 мг

 

Употреба: 1 капсула на ден
Напомена: Не ја надминувајте препорачаната доза.
Да се чува на ладно и суво место, вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се