DR. VITON Холин, 30 капсули

DR. VITON Холин, 30 капсули
507,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051166C
favorite_border

Опис на производот

Холинот е клучен за нормална клеточна функција, а особено е посветен на органите како црн дроб, срце, мозок, панкреас, бубрези, мускули – сите овие зависат од адекватна доза на холин.

Холинот е круцијален за здрав мозок и силна меморија. Ја регулира работата на срцето и го одржува неговото здравје, спречува замастување на црниот дроб, а успева да го подобри и физичкиот перформанс на активните спортисти.  

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

  • Активни состојки: Холин битартарат 500 мг

Помошни состојки: магнезиумови соли на масни киселини, силикон диоксид, хидроксипропилметил целулоза.

Употреба: една капсула дневно, по оброк. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се