DR. VITON Магнезан Б6, 30 таблети

DR. VITON Магнезан Б6, 30 таблети
278,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033357C
favorite_border

Опис на производот

Dr. Viton – Magnezan B6 е комбинација на магнезиум со витамин Б6 кој придонесува за нормален енергетски метаболизам, електролитен баланс, нормална психолошка функција и делува на намалување на заморот и исцрпеноста. Магнезиумот помага за нормална синтеза на протеините во комбинација со витаминот Б6.

Витаминот Б6 исто така има многу одговорни функции поврзани со имуниот систем, нормално функционирање на нервниот систем, нормален метаболизам на протеините и гликогенот. Придонесува и за формирање на црвените крвни зрнца и нормална хормонална активност.

Пакување: 30 таблети

Содржина

Состав

  • Магнезиум оксид 250 мг
  • Витамин Б6 1.4 мг

Употреба: Како диететски производ се зема по една таблета дневно.
Напомена: Препорачаната доза да не се прекорачува. Да се чува на ладно и суво место.
Производот да се држи вон дофат на деца.
Производот не е замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се