DR. VITON Магнезан Ц, 20 кесички

DR. VITON Магнезан Ц, 20 кесички
466,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046794C
favorite_border

Опис на производот

  • Dr. Viton Magnezan C е комбинација на магнезиум цитрат збогатен со витамин Ц во течна форма што претставува едноставен и брз начин на дозирање
  • Магнезиум цитратот благодарение на органското потекло е лесно сварлив и подобро апсорбирачки од сите други форми на магнезиум. Супер брзо се апсорбира во крвта, телото го искористува во целост и брзо делува на опуштање на мускулите и напнатоста која ја чувствуваме
  • Придонесува за правилна работа на срцето, нервите и мускулите, збогатен со витамин Ц е еден од најмоќните антиоксиданти

Пакување: 20 кесички.

Содржина

Состав:
Активни состојки: 

  • Магнезиум цитрат 815 мг*
  • Витамин Ц (Л-Аскорбинска киселина) 50 мг

*одговара на 125 мг магнезиум (33% ПДВ за возрасни)

Неактивни состојки: вода, засладувачи ксилитол и сукралоза, навлажнувач глицерол, регулатор на киселост млечна киселина и калиум бикарбонат, конзерванс калиум сорбат, згуснувач ксантан гума, вкус на портокал и манго, боја куркумин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се