DR. VITON Магнезан неуро, 30 капсули

DR. VITON Магнезан неуро, 30 капсули
471,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
039396C
favorite_border

Опис на производот

  • Dr.Viton Magnezan Neuro е есенцијален коктел од магнезиум, витамини, антиоксиданти, аминокиселини и гинко билоба кои се задолжени за правилна функција на мозокот и нервниот систем, како и стимулатори на доброто расположение и благосостојба
  • Моќен коктел кој стимулира правилна работа на мозокот, што придонесува до подобра концентрација и помнење
  • Здравиот нервен систем ни овозможува да воспоставиме хармонија и баланс на сите сетила

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Магнезиум 200 мг
Л-аргинин 40 мг
Л-карнитин 100 мг
Витамин Ц 80 мг
Јод 50 мкг
Холин (Витамин Б4) 10 мг
Л-теанин 60 мг
Витамин Б1 (Тиамин) 4 мг
Витамин Б2 (Рибофлавин) 2 мг
Витамин Б3 (Ниацин) 16 мг
Витамин Б6 (Пиридоксин) 3 мг
Витамин Б12 (Метилкобаламин) 5 мкг
Витамин Д3 5 мкг
Гинко Билоба екстракт 50 мг

Останати состојки: желатин, магнезиум стеарат, микрокристална целулоза.

Употреба: како додаток во исхраната, препорачана дневна доза за возрасни е 1 капсула на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се