DR. WOLFF Aknefug Oxid Крема за миење, 100 мл

DR. WOLFF Aknefug Oxid Крема за миење, 100 мл
1.038,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
005718C
favorite_border

Опис на производот

AKNEFUG OXID WASH – Eфикасно решение при благи и умерени облици на акни на кожата!

Aknefug Oxid Wash, претставува ефикасен пилинг и антибактериска суспензија за употреба на кожата на лицето. Се користи кај средно до благо сериозни форми на acne vulgaris.
Со неговиот состав од бензоил пероксид 4% има антибактериски ефект врз кожата.

Производот се препорачува за употреба кај возрасни и деца над 12 години.

Се нанесува двапати дневно, по две-три капки на претходно измиено и влажно лице. По две минути од нанесувањето, лицето темелно се мие со вода.

Пакување: 100 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се